Zainaugurowano Kartę Seniora w gminie Strumień

Gmina Strumień przystąpiła do programu „Gmina Przyjazna Seniorom i Ogólnopolska Karta Seniora” podpisując porozumienie o partnerstwie ze Stowarzyszeniem MANKO z Krakowa, wydawcą magazynu „Głos Seniora”. Oznacza to, że każdy mieszkaniec Gminy, który ukończył 60 lat będzie mógł ubiegać się o wydanie bezpłatnej karty upoważniającej do korzystania ze zniżek i licznych promocji oferowanych przez partnerów w całej Polsce.

2 września br. w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Strumieniu odbyła się uroczysta inauguracja przyjęcia Programu  Gmina Przyjazna Seniorom i Ogólnopolskiej Karty Seniora  w gminie Strumień. Podczas wydarzenia przedstawiciel Stowarzyszenia MANKO Ambasador Zdrowego Stylu Życia „Głosu Seniora” Marek Pilch zaprezentował założenia Programu, którego celem jest edukacja i aktywizacja seniorów, a także przekazanie narzędzi wspomagających lokalną politykę senioralną. W tym dniu odbyło się również wręczenie pierwszych kart oraz certyfikatów dla Partnerów Programu.

W tym niecodziennym wydarzeniu wzięła udział Burmistrz Strumienia Anna Grygierek, Przewodniczący Rady Miejskiej w Strumieniu wraz z Radnymi, a także przedstawiciele organizacji pozarządowych działających na rzecz seniorów w gminie Strumień. Zebranych gości powitała Danuta Kozieł Pracownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej będąca koordynatorem Programu w gminie Strumień.  

Niezmiernie cieszę się ze współpracy ze Stowarzyszeniem MANKO, dzięki której udało się przystąpić do Programu „Gmina Przyjazna Seniorom i Ogólnopolska Karta Seniora”. Wierzę, że Program będzie cieszył się w naszej gminie zainteresowaniem i przyczyni się do wzmocnienia aktywności społecznej i poprawy jakości życia seniorów  – mówi Burmistrz Strumienia Anna Grygierek

Ogólnopolska Karta Seniora  upoważnia do zniżek w około 2000 punktów w całej Polsce, także w gminie Strumień. Obecnie w ramach programu współpracuje 150 gmin partnerskich i 800 organizacji.

Na dzień dzisiejszy Partnerami Programu z gminy Strumień i okolicy zostały następujące firmy, to tutaj na początek posiadacze Karty będą mogą liczyć na zniżki:

  1. Kwiaciarnia Strumień, ul. 1 Maja 3           
  2. Świeża manufaktura, Pruchna, ul. Główna 4
  3. Kwiaciarnia Anna, Pruchna, ul. Główna (przy rondzie)          
  4. Księgarnia „Ariadna” , Strumień, ul. Londzina 1         
  5. Sklep Zielarsko-Medyczny „Zielnik”, Strumień, ul. Rynek 25
  6. Gazara Tront Sp. J, Strumień, ul. Pocztowa 3
  7. Jubiler KAMDO, Strumień, ul. Rynek 25
  8. INTERMARCHE „Żeglarz” Sp. z o.o., Chybie, ul. Cieszyńska 4
  9. Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Strumieniu, ul. Ks. Londzina 58, 43-246 Strumień – Basen Miejski w Strumieniu

Niemal każdego dnia do Programu dołączają się nowe firmy, które deklarują współpracę z Głosem Seniora i tym samym wprowadzają rabaty dla posiadaczy karty.

Lista wszystkich punktów honorujących Ogólnopolską Kartę Seniora znajduje się na stronie internetowej www.glosseniora.pl w zakładce Ogólnopolska Karta Seniora -> Gdzie skorzystać z karty.

Co jest warunkiem uzyskania karty?

Aby otrzymać Kartę Seniora należy wypełnić formularz zgłoszeniowy do pobrania  w załączniku poniżej lub osobiście odebrać w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej   w Strumieniu, ul. 1 Maja 18.

Od 3 września br. w godzinach od 9.00 do 13.00

To nie jedyna inicjatywa na rzecz seniorów w gminie. W tym roku Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej złożył wniosek o dofinansowanie realizacji projektu  – „Usługi społeczne w Gminie Strumień”, który opiewa na blisko 2 miliony zł. Jeżeli wniosek zostanie rozstrzygnięty pozytywnie duża część kwoty przeznaczona zostanie na usługi społeczne, planowane jest również utworzenie Klubu Seniora.

Formularz zgłoszeniowy Karta Seniora