VIII Międzynarodowe Senioralia w Krakowie

Szanowni Państwo,

W tym roku już po raz ósmy Stowarzyszenie MANKO-Głos Seniora, Międzynarodowy Instytut Rozwoju Społecznego wspólnie z Urzędem Miasta Krakowa VIII Międzynarodowe Senioralia w Krakowie, które odbędą się 15-16 września w Urzędzie Miasta Krakowa oraz Parku Jordana.

VIII Międzynarodowe Senioralia w Krakowie to wydarzenie, które odbywa się corocznie i gromadzi dużą liczbę uczestników (w 2019 r. było to 2500 osób z 60 miast, w 2020 r. dzięki formule hybrydowej dotarliśmy do ponad 500 tys. Seniorów). Na wydarzenie zapraszamy członków rad seniorów, uniwersytetów trzeciego wieku, organizacji seniorskich, instytucji publicznych, społecznych i prywatnych oraz przedstawicieli miast partnerskich i władz samorządowych z całej Polski.

15 WRZEŚNIA –  11.00 – 16.30 Konferencja „Doświadczenia i inspiracje w polityce senioralnej gmin

 

15 września w Urzędzie Miasta Krakowa odbędzie się konferencja dla liderów i koordynatorów polityki senioralnej pn. „Doświadczenia i inspiracje w polityce senioralnej gmin”. Na konferencję zostaną zaproszeni przedstawiciele ponad 160 samorządów zrzeszonych w Programie Gmina Przyjazna Seniorom. W konferencji wezmą udział także przedstawiciele Urzędu Miasta Krakowa, Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego. Szczegółowy program zostanie przesłany w terminie późniejszym.  O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń. 

15 WRZEŚNIA – 17.00 – 21.30 Kino dla Seniora w Kinie Kijów

15 września (godz. 17-22) zapraszamy także na bezpłatny seans filmowy inaugurujący specjalne, cykliczne seanse filmowe dla Seniorów pn. Kino dla Seniora w Kinie Kijów. Program przewiduje między innymi wykłady o bezpieczeństwie, aktywizacji oraz badania.

 

16 WRZEŚNIA – VIII Międzynarodowe Senioralia w Parku Jordana

16 września VIII Międzynarodowe Senioralia w Parku Jordana zainauguruje uroczysta Msza Święta w Kościele Mariackim, po której nastąpi pochód-parada do Parku Jordana, gdzie odbędą się wykłady, bezpłatne badania i konsultacje. Będą to wykłady specjalistów na temat zdrowia, bezpieczeństwa, prawa i ekonomii oraz aktywizacji seniorów. Poza częścią wykładową planujemy również część sportową oraz rozrywkową obejmującą m.in.  koncert Alexandra Martineza, Pokaz Mody Stylowych Seniorów oraz imprezą integracyjną, którą poprowadzi światowej sławy DJ Wika.

 

Warunkiem udziału w Senioraliach jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego, który przesyłam w załączeniu.

 

 W ramach współpracy prosimy o promocję wydarzenia wśród znanych Państwu Seniorów, samorządów, przedsiębiorców i organizacji seniorskich. Serdecznie zapraszamy do udziału w VIII Międzynarodowych Senioraliach.

Korzystając z okazji przesyłam relacje z ubiegłorocznych edycji Senioraliów:

VII Ogólnopolskie Senioralia w Krakowie https://youtu.be/gOXDhlLj3P0

VI Międzynarodowe Senioralia w Krakowie  https://www.youtube.com/watch?v=eh1zGjIOrlo   

Link do wydarzenia na facebook’u – https://www.facebook.com/events/183517343695529

W załączeniu przesyłam także listę polecanych firm, hoteli i restauracji w Krakowie, które honorują Ogólnopolską Kartę Seniora, dzięki której mogą Państwo uzyskać atrakcyjny rabat.  Zachęcamy do skorzystania z ich usług. 

Agnieszka Nowak  
Koordynator ds. Rozwoju Programu
Gmina Przyjazna Seniorom

formularz zgłoszeniowy organizacje seniorskie
HOTELE KRAKÓW
Plakat senioralia 2021 (10)
Restauracje & Bary Kraków